Gelişim Kongresi 08 Sponsorları

Ali Sefünç

Özgeçmiş

1959 yılında İstanbul’da doğdum.

1981 yılında Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun oldum. 1988 yılına kadar özel sektörde yöneticilik yaptım. 1988′den 2007′e kadar geçen sürede iş hayatımı girişimci olarak sürdürdüm. 

İlki 2005 yIlInda (Herşey Dahil Türkiye - Deneme), ikincisi 2008 yılında (Kaldırım Takıntısı - Roman) yayınlanmış iki kitabın yazarıyım. Evli ve iki çocuk babasıyım.

Sunumu

21 KASIM CUMA

Oturum Konusu: ÖĞRENMEYİ ÖĞRENME

Aramızdan Ayrılan Ayla Korman anısına

Salon2

1. Çalıştay: Yazma Arzusu ve Öğrenme

Moderatör: Ali Sefünç, Yazar

Saat: 13:00-15:30

Tanıtım: Yazma arzusunun yarattığı yönelimlerden bilgilenme,  empati kurma, sorumluluk alma, değer verme ve bu yönelimlerin öğrenme sürecindeki olumlu etkileri sunulacaktır..

Kapsamı: Yazma arzusunun yarattığı yönelimlerden bilgilenme,  empati kurma, sorumluluk alma, değer verme ve bu yönelimlerin öğrenme sürecindeki olumlu etkileri sunulacaktır. Deneyimlere bakışın farklılaşması… Ki onlar, sorun çözme potansiyeli taşıyan bedeli ödenmiş öğretilerdir. Başkalarının yaşadığı deneyimlerden yararlanmanın sorun çözmeye katkısı… Risk almayı öğrenmek…

Söz söylemek, dahası yazmak başlı başına risk almaktır. Sorunların çözümü bazen akıllıca risk almayı gerektirir. Ki o risk çoğu kez eleştirilmeyi göze almaktır.Kelimelerin birçok anlamıyla tanışmak şaşırtıcı saptamalara yol açar. “İSTİKRAR” kelimesinin anlamı üzerine düşünmek… Yazma arzusu eyleme dönüştükçe, bilmediklerimizi sorma özgürlüğü de tanır bize. Sorma özgürlüğü… Sorun yaratma kapasitemizin sorgulanması…

Katılımcı Profili: Yazma eyleminin öğretici  ve geliştirici  gücü hakkında bilgilenmek isteyenler

Katılımcı sayısı: Ençok 25 kişi.

Yorum Yapın

jigolo