Gelişim Kongresi 08 Sponsorları

Arzu Güneş

Özgeçmiş

Uzman Psikolog Arzu GÜNEŞ, lisans eğitimini Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji bölümünde, uzmanlık eğitimini ise Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Sosyal Psikiyatri dalında tamamladı. 

Çeşitli anaokullarında psikolog ve danışman olarak çalıştı. Bayındır Tıp Merkezinde ve Başbakanlık bünyesinde Psikolog olarak görev yaptı. TED Ankara Koleji’nde Eğitim Danışmanlığı görevini üstlendi. Daha sonra İsviçre’nin Zürih kentinde, The C.G. Jung Institute’da eğitimlere, klinik çalışmalara katıldı ve The Swiss Art Therapy Training Institute’da “Sanat Terapisi” eğitimi aldı.

Kişilik Profili Oluşturma, Psikolojik Araştırma-Etüd, Eğitim ve Klinik Psikoloji gibi alanlarda; devlet ve özel sektörde toplam 18 yıl psikolog olarak çalıştıktan sonra, 2008 yılı itibarıyla çalışmalarını serbest olarak sürdürmektedir.

Sunumu

21 KASIM CUMA

Oturum Konusu: ÖĞRENMEYİ ÖĞRENME

Aramızdan Ayrılan Ayla Korman anısına

Salon 2

2. Seminer: Merak ve Öğrenme

Moderatör: Arzu Güneş, Uzman Psikolog

Saat: 15:45-18:00

Tanıtım: Merak ve öğrenme arasındaki güçlü ilişki stres, kaygı, mutsuzluk ve hayattan zevk alamama gibi bir çok ruhsal sıkıntının tedavisinde kullanılacak çok etkili bir ilaçtır. Seminer; hemen hemen hiçbir yan etkisi olmayan bu ilacın, ne zaman ve nasıl kullanılacağı konusundadır. 

Kapsam: “Merak cehaleti öldürür”. Meraklı kedilerin hayatta kaldığını ve cehaletin merak sayesinde yok olduğunu duyduğuma çok sevindim. Ve “merak” kavramı üzerinde düşünmeye başladım. Korku bizi güçsüzleştirirken, merak güçlendirir. Katılımcılarla “Merak ve Keşfetme Envanteri” (Curiosity and Exploration Inventory-CEI) uygulaması yapılacak  ve “Büyükler İçin Bir Küçük Oyun” etkinliği gerçekleştirilicektir.

Katılımcı Profili: Merak ve öğrenmeye ilgisi olan herkes

Katılımcı sayısı: Ençok 20 kişi

“Arzu Güneş” için 1 Yorum

  1. sevde Says:

    katılmayı çok gönülden isterdim eminimki çok güzel olucak ama maalesef izmirdeyim:( arzu hanıma başarılar ve sevgiler…

Yorum Yapın

jigolo