Gelişim Kongresi 08 Sponsorları

Kerim Ünal

1958 K.Maraş/Elbistan doğumlu olan Ünal, ilkokulu Elbistan’da bitirdikten sonra 1977 yılında Eskişehir Maarif Koleji’nden mezun oldu.

1977-1982 yılları arasında üniversite eğitimini Ankara Devlet Mimarlık ve Mühendislik Akademisi Makine Mühendisliği Bölümünde tamamladı. Öğrencilik yıllarında Türkiye Kömür İşletmeleri Kurumu’nda 2 yıl süreyle İngilizce tercüman olarak görev yaptı.

1982-1985 yılları arasında Türkiye’nin önemli enerji üretim tesislerinden birisi olan Afşin-Elbistan Termik Santrali ana yapım firması Amerikan Foster-Wheeler Intemational’da Kalite Kontrol Mühendisi ve Amiri olarak görev yaptı.

1985 yılında kısa dönem askerlik görevini tamamladıktan sonra TSE (Türk Standardları Enstitüsü) İzmir Bölge Müdürlüğü’ne atandı.

1987-1988 yıllarında Japon Hükümeti’nin bursunu kazanarak TOKYO ve OSAKA’da Kalibrasyon ve Ölçme Teknikleri konusunda teknik ihtisas çalışmaları yaptı. Japonya dönüşü TSE Ege Bölge Koordinatörü olarak atandığı görevini 1991 yılına kadar sürdürdü.

1991 Mart ayında BOTAŞ’a Doğalgaz Grup Başkan Yardımcısı olarak atandı. Bu görevi esnasında Birleşmiş Milletler Enerji Komisyonu’nun CENEVRE toplantılarında Türkiye’yi temsil etti.

1994 yılında BOTAŞ Makine İkmal Daire Başkanlığı görevine atandı. Daha sonra yapılan değişiklikle Petrol İşletmeleri ve İkmal Grup Başkanlığı’na getirildi. Temmuz 1999′da Genel Müdür Baş Danışmanlığı görevine atandı.

Makine Mühendisi Kerim ÜNAL; 2002 yılında BOTAŞ Vakfı Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçildi. 2005 yılı Ocak Ayı’na kadar bu görevi sürdürdü.

Mayıs 2005 tarihinde MPM Genel Sekreterliği ve Yönetim Kurulu Üyeliğine atanan Kerim Ünal halen bu görevinin yanı sıra Milli Prodüktivite Merkezi’ni temsilen Avrupa Verimlilik Merkezleri Birliği (EANPC)’nin Başkan Vekilliği ve Dünya Verimlilik Merkezlilik Merkezleri Konfederasyonu (WCPS)’nin Yönetim Kurulu Üyeliklerini de sürdürmektedir.

Evli ve 2 çocuk babası olan Ünal, İngilizce, Japonca ve İtalyanca bilmektedir.

Yorum Yapın

jigolo