Gelişim Kongresi 08 Sponsorları

Saffet Arıkan Bedük

1944 yılında Siirt’de doğdu.İstanbul Hukuk Fakültesinden mezun oldu. İçişleri Bakanlığı İstanbul Maiyet Memuru olarak göreve başladı. Sırsı ile Ayvacık, Bayarmiç, Ulubey, ve Cizre Kaymakamlıklarında, Emniyet Genel Müdür Yardımcılığı, Başbakanlık Personel ve Prensipler Genel Müdürlüğü, Başbakanlık Müsteşar Yardımcılığı ve YÖK üyeliği görevinden sonra, Antalya Valiliği, Emniyet Genel Müdürlüğü görevine müteakip sırasıyla Ankara, Antalya, Malatya ve Kayseri Valiliği görevlerinde bulundu.

Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı  Yönetim Kurulu Üyeliği, Basım İlam Kuruku üyeliği, 20 ve 21 dönem Ankara milletvekilliği ,3 dönem DYP Grup Başkan Vekilliği, Dış İşleri Komisyon Üyeliği, Avrupa Konseyi Parlementerler Meclisi Türk Grubu Yedek Üyeliği,DYP ve DP Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu. Sivil Toplum örgütlerince Yılın En Başarılı Milletvekili seçildi.

Maliyeden “Ticari Kzancın Vergilendirilmesi” İcra ve İflas Hukukundan “İptal Davasından Davalı” Medeni Hukuk’ta “Lex Comissoria” konulu tez çalışmaları yaptı. ABD’de terörle Mücadele seminerine katılarak ödülaldı.

Vali-Kaymakamlar ile diğer Mülki İdare Amirlerinin tek meslek kuruluşu olan Türk İdareciler Derneği Genel Başkanlığına 13 Nisan 2008′de seçilmiş olup halen bu görevi sürdürmektedir.

Evli ve 2 çocuk sahibi ve Fransızca bilmektedir.

Yorum Yapın

jigolo