Gelişim Kongresi 08 Sponsorları

Nuri M. Çolakoğlu

İSTANBUL 2010 AVRUPA KÜLTÜR BAŞKENTİ YÜRÜTME KURULU BAŞKANI

TV YAYINCILARI DERNEĞİ BAŞKANI

DOĞAN YAYIN HOLDİNG İCRA KURULU BAŞKAN YARDIMCISI

1943 Izmir doğumlu Nuri M. Çolakoğlu, Robert Koleji ve Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi Diplomasi Dış İlişkiler Bölümünden mezun oldu. 1969′dan bu yana gazeteci, radyo ve TV yayıncısı olarak TRT Dış haberler Servisi, Alman Haber Ajansı DPA, İsveç STV, Alman WDR radyosu, Aydınlık gazetesi, BBC Türkçe Bölümü, Milliyet gazetesi Londra Büro Şefi, sonra yazı işleri müdürü, TRT Genel Müdür Başdanışmanı olarak çalıştı. 1991′den bu yana Show TV, Cine 5, Olay TV, NTV, CNBC-E, Fenerbahçe TV, Romania Kanal D, TEB KOBİ TV kanallarının kuruluşunda ya da yeniden yapılanmasında görev aldı. CNN Türk’ün Başkanı olarak Doğan Medya Grubuna geçti. Burada CNN Türk ve ANS International Yapım Şirketlerinin Genel Müdürü olarak görev yaptı. Halen Doğan Medya Grubu Yürütme Kurulu Başkan Yardımcısı. Bu grupta ayrıca « The Turkish Daily News” gazetesinin CEO’su, Romania Kanal D’nin Yönetim Kurulu üyesi olarak görev yapıyor.

Ayrıca biri kitap yayıncılığı yapan (InterMedia Uluslararası İletişim AŞ), diğeri de kurumsal tanıtımla uğraşan (NMC New media Company Televizyonculuk ve Reklamcılık AŞ) adlı iki özel şirketi bulunuyor.

Birçok sivil toplum kuruluşunda görev yayın Çolakoğlu, İstanbul2010 Avrupa Kültür Başkenti Yürütme Kurulu Başkanlığının yanı sıra, Türkiye TV Yayıncıları Derneği Başkanı, İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı Yürütme Kurulu üyesi, İstanbul Modern Yönetim kurulu üyesi,  Reklam Kurulu üyesi, TÜSİAD Eğitim Çalışma Grubu Başkanı ve TEMA Vakfı Yönetim Kurulu üyesi olarak da görev yapıyor.

Evli, üç çocuğu iki de torunu var.

Çolakoğlu, Mart 2005′te, İstanbul’un 2010 Avrupa Kültür Başkentliği başvurusunun Genel Koordinatörü olarak atandı.Oluşturulan Girişim Grubunun Yürütme Kurulunun başkanlığının yanı sıra Artistik Komitenin de Genel Koordinatörü.

Yorum Yapın

jigolo