Gelişim Kongresi 08 Sponsorları

Ayşen Zamanpur

Dünyadaki en değerli iki maddeden saf kaşmir ve saf ipekten hareketle hammadde olarak cesaretle kaşmir, ipek ve bu iki ipliğin karışımından oluşan yepyeni bir ürün olan kaşipek adı verilen ürünü seçen Zamanpur, bu ürünleri uyumlu bir conceptle  “Silk & Cashmere” markası altında birleştirmiştir.

Genç kızlık tutkusunu işine dönüştürmüş, İç Moğolistan ve Çin’in diğer bölgelerindeki saygın ipek ve kaşmir üreticileriyle ortaklık kurmuş, stratejik işbirliğine girmiş, Çin’de kimsenin gitmediği bölgelerden bir dünya markası yaratmayı başarmıştır.

1992 yılından bu yana ortağı bulunduğu İç Moğolistan’daki entegre kaşmir fabrikasında üretim yaparak, Silk & Cashmere markasını dünyaya pazarlamaktadır.

Silk & Cashmere’i dünyada başta İspanya, İsviçre, Yunanistan, Belçika, İrlanda olmak üzere belli başlı Avrupa ülkelerinde, Japonya, Kazakistan ve Rusya’da, onlarca CLUB MED köyünde, 20′den fazla seçkin butikte ve dünya markaları henüz ulaşmadan Letonya ve Beyaz Rusya’da mağazalarında ve cornerlarında müşterileri ile buluşturmuş; Türkiye’de ise sayısı hergeçen gün artan 17 mağazası ile türk halkının büyük bir bölümünün makul fiyatlı kaşmir ve ipekle tanıştırmıştır.

Kuruluşundan bugüne markayı uluslararası bir marka olarak değerlendirmiş, bütün adımlarını buna göre atmış, bu başarısını Türkiye’deki birçok üniversitede “başarılı girişim vakası” olarak yüksek lisans eğitim programlarında okutulması ile de kanıtlamıştır.

Silk & Cashmere ekibine güvenen ve bireysel başarılardan çok doğru projelerle buluşan doğru ekip fikrine inanan Zamanpur halen Silk & Cashmere’in Yönetim Kurulu Başkanı’dır.

“Ayşen Zamanpur” için 1 Yorum

  1. Melike Ankaralı Aylin Says:

    zamanpuru bilgi üniversitesinde dinleme olanagı buldumison derece ayakları yere basan gercekci ve vızyonel bir kisi.
    toplantıdan sonra gorusme olanagı buldum ve etkılendım.
    muhakak katılacagım.

    profosyonel konusmacı yerıne gercek kahramanalrı tercıh edıyoruz.

Yorum Yapın

jigolo