Gelişim Kongresi 08 Sponsorları

Uzm. Dr. Günnur Başar

Özgeçmiş

1963 İzmir doğumlu. 1987′de Ege Tıp fakültesinden mezun oldu.

1992′de Aile Hekimliği İhtisasını tamamlayıp Almanya’nın Köln şehrinde Genetik alanında doktora yaptı. Türkiye’de ve yurtdışında çeşitli hastanelerde doktor olarak çalıştı. İlaç sanayiinde araştırmacı ve yönetici olarak çalıştı.

1997′de psikoterapi eğitimine başladı. Psikodrama, sanat terapisi, aile dizimi terapisi (sistemik fenomenolojik yaklaşım) eğitimleri aldı. Yaklaşık 10 yıldır yurt dışında alternatif tıp ve enerji tedavileri konusunda çeşitli eğitimler aldı. 2004′ten beri “holotropik nefes” ve Homeopati ile uğraşıyor. Şu anda kronik tıbbi hastalığı olanlarla gönüllü terapi destek grupları yürütüyor ve homeopati ve sağlık danışmanlığı konularında hasta görüyor. Akademik kökenli bir “şifacı” olarak çalışıyor.

Evli ve bir kızı var. 

Sunumu

21 KASIM CUMA

Oturum Konusu: Sorun Çözme Araçları

Aramızdan ayrılan Şinasi Çelikkol anısına

Salon3

2. Çalıştay: Sorun çözmede yaratıcılık ve psikodrama

Saat: 13:00-17:00

Moderatörler: Dr. Günnur Başar & Meral Tuna Parkan

Tanıtım: Sorunları görmek, oyun ve objeleri kullanarak somutlaştırıp ifade edebilmek ve katılımcılarla birlikte çözüm seçeneklerini araştırmak.

Kapsamı: Obje ve Psikodrama tekniklerini kullanarak, sorunu görülebilir parçalarına ayırabilir hale getirmek. Daha sonrada grup dinamiği, öğrenme ve yaratıcılığı devreye sokarak soruna çözüm olasılıklarının  gözden geçirileceği bir uygulama yapılacak.

Katılımcı Profili: Yaşamının belli dönem ve alanlarında (okul, iş, aile) sıkışıp kalmış sorunun ne olduğunu anlamayan anlasa da çözemeyen herkes. Yaş sınırı yok.

Yorum Yapın

jigolo