Gelişim Kongresi 08 Sponsorları

Hülya Üstel Kökdemir

Özgeçmiş

1992 yılında ODTÜ Psikoloji bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisansını ODTÜ Sosyal Psikoloji Bölümü’nde 2001 yılında tamamladı. 1992-1995 yılları arasında çeşitli okullarda İngilizce Öğretmenliği yaptı. Aile Katılım Programı, Okul Uyumu, Kriz ve Krize Müdahale, Travmalarda Psikolojik Yaklaşım, Stres Yönetimi, Zaman Yönetimi, Aile İçi İletişim, Gelişim Dönemi Özellikleri, Çocuklukta ve Ergenlikte Arkadaşlık İlişkileri, Madde Bağımlılığı, Mesleki Gelişim ve Mesleki Rehberlik, Sınav Kaygısı, Öfke Kontrolü gibi konularda mesleki anlamda özel çalışmaları bulunan Hülya Kökdemir, 1995 yılından bu yana TED Ankara Koleji Psikolojik Danışma ve Rehberlik Müdürlüğü’nde Uzman Psikolog olarak görev yapmaktadır. 

Sunumu

22 KASIM CUMARTESİ

Oturum Konusu: ÖĞRENMEYİ ÖĞRENME (devam)

Salon1

3. Çalıştay: Öğrenme ailede başlar

Moderatör:  Hülya Kökdemir, Uzman Psikolog

Saat: 09:15-12:00

Tanıtım: Bu sunumda ebeveyn tutumları, bağlanma stilleri ve bunların kişilik gelişimi üzerindeki etkileriyle, bireylerin dünya ve diğer insanlarla ilişkilenmesindeki stili üzerindeki rolü tartışılacaktır.

Bu etkilerin bireyin yeni öğrenmelere ve yeni deneyimlere yaklaşımı üzerindeki rolü vurgulanacaktır. Öğrenme ailede başlar.  Ailenin çocuğun beceri ve davranışları üzerindeki yorumlarının, gelecekte dünyaya ve diğer insanlara güvenli/güvensiz yaklaşımında çok önemli etkilere sahip olduğunu vurgulamak gerekir. Kişilik gelişiminde ebeveyn tutumları, yeni öğrenmelere açık olmada aile içi iletişimin niteliği bireyin tutum ve davranışları üzerinde büyük öneme sahiptir. Kişinin kendini ve yeni bilgileri öğrenme tutumlarının gelişiminde ailenin rolü üzerinde uygulama yapılacaktır.

Öğrenme ailede başlar. Kişinin kendini ve yeni bilgileri öğrenme tutumlarının gelişiminde ailenin rolü üzerinde durulacak ve bunlarla ilgili uygulama yapılacaktır.

Katılımcı Profili: Ebeveynler, öğretmenler,  gençler

Katılımcı sayısı: Ençok 16 kişi.

Yorum Yapın

jigolo