Gelişim Kongresi 08 Sponsorları

Meral Parkan

Özgeçmiş

Hemşirelik, Sahne ve Görüntü Sanatları Yönetmenlik, Sosyometri-Psikodrama ve Grup Terapisi Yöneticisi Eğitimleri aldı.

Sağlık Bakanlığında Hemşirelik, Kültür Bakanlığı İzmir Devlet Tiyatrosunda Basın Halkla İlişkiler Sorumlus ve bazı oyunlarda yönetmen yardımcılığı.

Dokuz Eylül Üniversitesinde Uzman olarak Kültür Merkezi Müdürlüğü ve Üniversite Hastanesinde Proje Müdürlüğü. Radyo Dokuz Eylülün Yönetim Kurulu başkanlığı görevlerini yaptı. Halen Eczacıbaşı Sağlık Hizmetlerinde yarı zamanlı Hemşireliğin yanı sıra Tiyatrolarda Psikodramatistlik, çeşitli kuruluşlarda Kişisel Gelişim, Sağlıkta Kalite ve Akreditasyon Konularında eğitimler vermektedir. Beyaz Nokta Vakfının üyesi ve Mentorudur.  Çalışmaları Sağlık, Eğitim ve Sanat alanlarında devam etmektedir.

Evli ve Üniversite öğrencisi bir oğlu vardır.

Sunumu

21 KASIM CUMA

Oturum Konusu: Sorun Çözme Araçları

Aramızdan ayrılan Şinasi Çelikkol anısına

Salon3

2. Çalıştay: Sorun çözmede yaratıcılık ve psikodrama

Saat: 13:00-17:00

Moderatörler: Dr. Günnur Başar & Meral Tuna Parkan

Tanıtım: Sorunları görmek, oyun ve objeleri kullanarak somutlaştırıp ifade edebilmek ve katılımcılarla birlikte çözüm seçeneklerini araştırmak.

Kapsamı: Obje ve Psikodrama tekniklerini kullanarak, sorunu görülebilir parçalarına ayırabilir hale getirmek. Daha sonrada grup dinamiği, öğrenme ve yaratıcılığı devreye sokarak soruna çözüm olasılıklarının  gözden geçirileceği bir uygulama yapılacak.

Katılımcı Profili: Yaşamının belli dönem ve alanlarında (okul, iş, aile) sıkışıp kalmış sorunun ne olduğunu anlamayan anlasa da çözemeyen herkes. Yaş sınırı yok

Katılımcı sayısı: En çok 20 kişi.

Yorum Yapın

jigolo