Gelişim Kongresi 08 Sponsorları

Murat Akkaya

Özgeçmiş

Gelişim Eğitim ve Danışmanlığın yönetici ortağıdır. İstihdama yönelik bir Dünya Bankası projesinde, Yeniden İşe Yerleştirme Hizmetlerinden sorumlu proje danışmanlığı yapmaktadır. İş Hayatında, 1991 yıllından bu yana Özel sektörde, Kamu Sektöründe ve STK’lar bünyesinde Eğitim, Gelişim, Kurumsal İletişim ve Değişim Yönetimi, Seminer/Workshop Geliştirme, Kariyer Değişim Programları Danışmanlığı, Organizasyon Planlama & Koordinasyon, Organizasyonlarda Kurumsal Altyapının Geliştirilmesi, Yeniden İşe Yerleştirme Danışmanlığı, Proje ve süreç Yönetimi, Uzaktan Eğitim ve Sürekli Öğrenme Uygulamaları, Koçluk & Mentorluk gibi çeşitli alanlarda değişik görevler yapmıştır.

1989 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, İktisadi ve İdari Bilimler/ Kamu Yönetimi bölümünden mezun olduktan sonra, 1991-2002 yılları arasında İstanbul’da İktisat Bankası’nda, Eğitim Yöneticiliğinin yanı sıra, Bank Of America ile koordineli yürütülen Kurumsal İletişim ve Değişim Program yöneticisi olarak görev yapmıştır. Profesyonel çalışmalarının yanı sıra, Beyaz Nokta® Gelişim Vakfı ve ODTU Mezunlar Derneğinde gönüllü eğiitmler vermektedir.

Bireysel Gelişim, Eğitim ve İnsan Kaynakları alanlarında Kariyer Yönetim & Değişim programlarına yönelik almış olduğu pek çok eğitimin ardından Koçluk ve Mentorluk konusu ile ilgilenmeye başlamıştır. 2006 -2007 yılları arasında The Coaches Training Institute tarafından 5 Modül olarak gerçekleştirilen ICF tarafından akredite edilmiş olan 116 saat süreli Co-Active Coaching programının ardından çeşitli Koçluk eğitimleri almış, halen bu alandaki gelişim yolculuğuna eğitim, koçluk ve mentorluk alanında yaptığı çalışmalar ile devam etmektedir. Kendisi 1967 Ankara Doğumlu ve 2 Çocuk Babasıdır. 

Sunumu

22 KASIM CUMARTESİ

Oturum Konusu: ÖĞRENMEYİ ÖĞRENME (devam)

SALON1

4. Çalıştay: Bir Öğrenme aracı olarak mentorluk

Moderatör:  Murat Akkaya, Danışman ve  kariyer koçu

Saat: 13:00-16:45

Tanıtım: Hayatınızda kaç kişi kendi içinize bakmanızı sağladı ? Peki. Kaçıyla görebilmeyi başardınız?   Yaşamınızdaki gölgeli alanları ve kör noktaları keşfedebileceğiniz bir öğrenme yolculuğu…  İnsanları ve Kurumları onlar için anlamlı olan bir şekilde nasil becerikli, yetkin ve doyumlu hale getirebiliriz ? Yaşamınızda bir öğrenme ilişkisi sizi ne kadar esnetebilir….! Bu çalıştayda katılımcılarla dünyayı farklı gözlerle görmenin ve kim olduğu, ne istediği, nasıl elde edecği sorularının cevaplarına yönelik uygulama yapılacaktır.

Kapsamı:  Birinci seans’ta   mentorluk, kavramsal boyutu ile kurum ve birey ekseninde potansiyelimizi keşfedebilmek anlamında yaşamımıza yansımaları…İnsanları ve Kurumları onlar için anlamlı olan bir şekilde nasil becerikli, yetkin ve doyumlu hale getirebiliriz ?

İkinci seansta ise  mentorluk uygulaması, karsılıklı öğrenme ilişkisinin birey için açabileceği penceler ve değişim… Yaşamınızda bir öğrenme ilişkisi sizi ne kadar esnetebilir….!

Mentorluk modeli ile danışana ait şu 3 kulvarda/alanda yapılacak keşif yolculuğu …

Kim olduğu?,   ne istediği?  ve nasıl elde edeceği?

Bu çalıştay sonunda katılımcılar dünyayı farklı gözle görmenin ve yaşamanın nasıl nasıl mümkün olabileceği sorusunun cevaplarına ulaşacaklardır.

Katılımcı Profili: Çalışanlar, eğitimciler, üniversite öğrencileri

Katılımcı sayısı: Ençok 25 kişi

Yorum Yapın

jigolo