Gelişim Kongresi 08 Sponsorları

Çelik: Eğitimde Ezberci Sistem Bitti

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, eğitimde ezberci sistemin bir an önce terk edilmesi gerektiğini belirterek, bunu gerçekleştirdikleri için mutlu olduklarını söyledi.

Bakan Çelik, Beyaz Nokta Gelişim Vakfının ”Liderlik öğrenmektir” ana temasıyla İstanbul Teknik Üniversitesi Süleyman Demirel Kültür Merkezi’nde düzenlediği ”Gelişim Kongresi 2008”in açılışında konuştu.

Çelik, Türkiye’deki ezberci eğitim sisteminin yanlışlıkları bulunduğunu dile getirerek, ”Milli Eğitim Bakanı olmadan önce bir gün elime böyle bir fırsat geçerse ve Milli Eğitim Bakanı olursam, Türkiye’nin bu ezberci eğitim sistemini, çocuklarımıza sadece bilgi depolayan sistemi ortadan kaldırırsam, buna katkım olursa, kendimi dünyanın en mutlu insanlarından addederim diye hep düşünmüşümdür” dedi.

Kendisinin de bu ezberci sistemin içerisinde okutulup, büyütüldüğünü dile getiren Bakan Çelik, toplumda herkesin bu sistemin değişmesi gerektiğinden yakındığına işaret etti. Çelik, ”Göreve başladığımdaki ilk icraatlarımızdan biri de bu oldu. Ezberci sistemin bir an önce terk edilmesi gerekiyordu. Bunu gerçekleştirdiğimiz için büyük bir mutluluk duyuyorum” diye konuştu.

“Çelik: Eğitimde Ezberci Sistem Bitti” için 1 Yorum

  1. 1. Gelişim Kongresi Sona Erdi » Gelişim Kongresi Says:

    [...] Çelik: Eğitimde ezberci sistem bitti [...]

Yorum Yapın

jigolo