Gelişim Kongresi 08 Sponsorları
Kuşların En Akıllısı: Karga 1. Gelişim Kongresi Sona Erdi
Eki 29

Beyaz Nokta® Gelişim Vakfı (BNGV), toplumumuzun karşılaşabileceği sorunlarla başa çıkabilmesi amacıyla, “Toplumumuzun Sorun Çözme Kabiliyeti’ni Geliştirmek” misyonunu ve “akıl ve erdemi toplum yaşamına egemen kılma” değerlerini benimsemiştir.

Çeşitli sorun alanlarını irdeleyerek, bir çeşit sosyal know-how denilebilecek çalışmalarla da bu misyonunu gerçekleştirme yolunda katkı üretmektedir. Bu çerçevede, halen Ankara ve İzmir’de açılmış olan Öğrenme Evleri®nin yanı sıra yenilerinin açılması girişimlerini  sürdürmektedir. Özellikle diplomalı gençlerimizin işsizliğini hedef alan istihdam amaçlı Hızlı Dönüşüm Kampı (i-HDK) projeleri uygulanmaktadır.

Bir diğer etkinlik patikası GELİŞİM KONGRELERİ olup, 21-22 Kasım 2008 tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilecektir. Bu kongre dizisindeki amaç, çeşitli kesimlerin öğrenme temelli sorun çözme yaklaşımlarının paylaşılacağı bir platform oluşturmaktır.

Bu yılın ana teması “Liderlik Öğrenmektir”. Bu temanın toplum yaşamının çeşitli alanlarına uygulanmasının irdeleneceği oturumlarda, öğrenmenin bir sorun çözme aracı olarak nasıl kullanıldığı ve kullanılması gerektiği işlenecektir.

2 gün olarak planlanan kongre çeşitli alanlardan katılacak toplum yönderlerinin katkı ve paylaşımını esas alan bir ortak zeminde, aklı ve erdemi egemen kılma konusundaki çabalarımıza vereceğiniz destek için şimdiden teşekkürlerimizi sunarız.

Saygılarımızla,

M. Tınaz Titiz

Gelişim Kongresi

Düzenleme Kurulu Sözcüsü

Yazar Duygu Cintosun

“Önsöz” için 1 Yorum

 1. Abdurrahim BARIN Says:

  Sayın TİTİZ,Muhterem HOCAM.

  Marmara FM deki konuşmanızı dinledim.
  Net siyasi yaşamınız yanında,Soy adınız gibi ,
  Öğrenmeyi öğretmedeki üstadlığınızı öğrenmiş oldum.
  Şahsınızı kutluyorum.

  Sağlık başarı dileklerimle.

  Saygılar.

  Abdurrahim BARIN
  E.Ask.
  http://www.hiziracil.tr.gg
  Vakıf İnsan Aday Adayı
  Hidrojen Enerji Gönüllüsü

Yorum Yapın

jigolo